Специализирани контейнери за разделно събиране на стари дрехи постави община Крумовград
Два нови контейнера за разделно събиране на текстилни продукти вече са монтирани в град Крумовград. Те са поставени от „М-ТЕКС РЕЦИКЛИРАНЕ НА ТЕКСТИЛ“ ООД по заявка на община Крумовград.
Новите съдове са поставени на следните места:
· на ул. „Димитър Благоев“ срещу аптека „Марешки“;
· на ул. „Христо Ботев“ до хотел „Ахрида“.
Контейнерите са обозначени с надпис „Дрехи и обувки“ и са конструирани така, че да не може да се вади тяхното съдържание и да се разхвърля наоколо. На фронталната им част е поставен стикер с ясно упътване за начина, по който следва да се използват. В тях могат да се изхвърлят дрехи, обувки, чанти, колани, хавлиени кърпи, пердета, завеси и други подобни изделия от текстил или кожа.
Важно изискване е всички ненужни текстилни и кожени материали да бъдат чисти и опаковани в затворена торба или плик. Забранено е изхвърлянето на всякакви други видове отпадъци (сред които пластмаса, стъкло, метал, хартия и други) в контейнерите.
Обслужването им и последващото третиране на материалите от текстил и кожа ще се осъществява от представители на „М-ТЕКС РЕЦИКЛИРАНЕ НА ТЕКСТИЛ“ ООД.
С поставянето на специализираните контейнери община Крумовград цели да осигури лесен начин на гражданите да предават своите ненужни дрехи и обувки, както и да се даде възможност този вид материали да бъдат рециклирани или оползотворени.


